Архів категорії: Дуальна форма навчання

Дуальна освіта як інструмент вирішення проблеми дефіциту робітничих кадрів

З метою забезпечення ефективного впровадження дуальної форми здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області 17 грудня 2024 року на базі Одеського вищого професійного училища торгівлі та технологій харчування проведено засідання «круглого столу» на тему: «Дуальна освіта як інструмент вирішення проблеми дефіциту робітничих кадрів» для представників ЗП(ПТ)О та базових підприємств.

Особливої актуальності застосування дуальної форми здобуття освіти набуває в аспекті вирішення завдань швидкого повоєнного відновлення економіки України, задоволення попиту на висококваліфіковані робітничі кадри із затребуваними навичками, а також перспектив інтеграції України в ЄС, де дуальна освіта є одним із драйверів цифрової та «зеленої» трансформації.

З результатами моніторингу діяльності ЗП(ПТ)О області щодо впровадження дуальної освіти ознайомила учасників заходу Антонюк Надія, методист НМЦ ПТО в
Одеській області.

Шестирічний досвід роботи ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» і 22 підприємств торгівлі ПП «ЕКСТРА ПІВДЕНЬ» по впровадженню дуальної освіти з підготовки продавців продовольчих товарів представили: Висоцька Людмила, директор закладу освіти, Зеленюк Олена, старший майстер та Віннік Лариса, викладач спецдисциплін.

Про організацію професійного навчання зареєстрованих безробітних за дуальною формою освіти в Одеському центрі професійно-технічної освіти Державної служби
зайнятості поділилась інформацією методист Жук Орися.​

Методист Дмитрашко Тетяна презентувала досвід Одеського професійного ліцею морського транспорту та виробничого підрозділу Пасажирського вагонного депо станції ОДЕСА-ГОЛОВНА з підготовки провідників пасажирських вагонів за дуальною формою освіти.

Про перспективи щодо організації освітнього процесу майстрів ресторанного обслуговування в ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей» за дуальною формою розповіла Ткачук Софія, заступник директора ДНЗ «Білгород- Дністровський професійний будівельний ліцей».

У форматі відкритої дискусії було обговорено актуальні питання впровадження дуальної освіти з детальним акцентом на застосуванні норм Положення про дуальну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти :

  • функції основних учасників дуальної форми здобуття освіти;
  • особливості планування освітнього процесу та його організації;
  • як дуальна освіта регулюється на законодавчому рівні;
  • переваги від партнерства підприємств із закладами освіти для обох сторін;
  • як впроваджувати дуальну освіту, з якими викликами можна зіткнутися в процесі, та як їх долати.

Учасники зібрання поділилися практичним досвідом та своїми думками щодо розвитку дуальної освіти, що сприятиме зміцненню партнерства між освітніми установами і бізнесом та розробили пропозиції:

  •  Започаткувати впровадження дуальної форми здобуття освіти при проведенні короткострокових курсів для дорослого населення в умовах воєнного стану.
  • Посилити участь роботодавців у фінансуванні підготовки кваліфікованих
    робітників.
  • Запроваджувати на підприємствах механізм наставництва.
  • Привести у відповідність види виконання здобувачами освіти робіт на підприємствах із змістом навчальних програм.
  • Урізноманітнити форми розподілу теоретичної і практичної складової навчального плану: форма поділеного тижня; блочна (модульна) форма (два тижні, місяць, семестр тощо).
  • Залучати роботодавців до теоретичного навчання в стінах ЗП(ПТ)О, що підвищить профілізацію освітнього процесу.
  • Створити базу даних регіону про підприємства, які використовують дуальну систему навчання за професіями.
  • Забезпечувати підвищення кваліфікації та стажування педпрацівників на виробництві.
  • Алгоритм організації дуальної форми здобуття освіти розмістити на сайті НМЦ
    ПТО в Одеській області.

По завершенню засідання учасники висловили вдячність НМЦ ПТО в Одеській області, Одеському вищому професійному училищу торгівлі та технологій харчування за організацію і проведення «круглого столу».

Матеріали заходу

Опубліковано в категорії: Дуальна форма навчання, Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

ІНСТРУМЕНТАРІЙ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ДУАЛЬНОЇ ФОРМИ ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ

ІНСТРУМЕНТАРІЙ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ДУАЛЬНОЇ ФОРМИ ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ

Розроблено з метою надання практичної допомоги закладам освіти, підприємствам та здобувачам щодо організації і впровадження дуальної форми здобуття освіти

Опубліковано в категорії: Дуальна форма навчання, Новини | Залишити коментар

РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ДУАЛЬНОЇ ФОРМИ ЗДОБУТТЯ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ У ЗП(ПТ)О ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ДУАЛЬНОЇ ФОРМИ ЗДОБУТТЯ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ У ЗП(ПТ)О ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Опубліковано в категорії: Дуальна форма навчання, Новини | Залишити коментар

ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК “ОРГАНІЗАЦІЯ ДУАЛЬНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ У ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ”

ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК “ОРГАНІЗАЦІЯ ДУАЛЬНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ У ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ”

У практичний посібник увійшли матеріали, що дадуть змогу педагогічним працівникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти організувати професійну підготовку майбутніх кваліфікованих робітників в умовах дуальної форми здобуття освіти. Наведено нормативні документи, що регламентують упровадження елементів дуальної форми навчання в професійну підготовку майбутніх кваліфікованих робітників. Представлений зарубіжний досвід дуальної системи професійної освіти і навчання.

Опубліковано в категорії: Дуальна форма навчання, Новини | Залишити коментар

ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК “ОНТОЛОГІЯ ДУАЛЬНОЇ ОСВІТИ: ДОСВІД НІМЕЧЧИНИ ТА УКРАЇНИ”

 

ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК “ОНТОЛОГІЯ ДУАЛЬНОЇ ОСВІТИ: ДОСВІД НІМЕЧЧИНИ ТА УКРАЇНИ”

У публікації наведено аналіз процесу становлення дуальної освіти в Німеччині та Україні, описано особливості організації співпраці з роботодавцями та організації навчання, основоположні принципи, особливості впровадження з огляду на національні контексти, наведено кейси та документи, які стануть у нагоді всім, хто має на меті впровадити або розвивати ДФЗО. Ця онтологія розглядає дуальну освіту у всій її складності, — з огляду на історичні, соціальні, економічні, управлінські, філософські та інші аспекти.

Опубліковано в категорії: Дуальна форма навчання, Новини | Коментарі Вимкнено до ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК “ОНТОЛОГІЯ ДУАЛЬНОЇ ОСВІТИ: ДОСВІД НІМЕЧЧИНИ ТА УКРАЇНИ”