Сучасні методики проведення уроків з освітніх галузей «Математика» та «Природознавство»

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює подяку Антонюк Юлії Миколаївні, викладачу математики Ананьївського професійного аграрного ліцею за гідне представлення профтехосвіти Одеської області 17 лютого 2022 року на міжрегіональному заході: «Сучасні методики проведення уроків з освітніх галузей «Математика» та «Природознавство» організованому Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області та Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка.

Юлія Миколаївна презентувала досвід використання інформаційних технологій в реалізації STEM програм на уроках математики, технологій та в позаурочний час.

Презентуючи свій досвід Юлія Миколаївна звернула увагу на те, що впроваджуючи елементи STEM освіти на уроках та практичних заняттях вона  показує здобувачам освіти можливості застосування науково-технічних знань у реальному житті. Прикладом є виконання здобувачами освіти моделей об’ємних геометричних тіл та кристалів під час занять гуртка «Орігаметрія». Адже орігаметрія є засобом розвитку математичних компетентностей здобувачів освіти. Залучаючи в STEM систему виробничого навчання, допомагає здобувачам освіти краще бачити зв’язок предмету і професії. Обладнана інтерактивна мультимедійна смарт-аудиторія, завдяки Одеській державній адміністрації, Департаменту освіти і науки та Навчально-методичному центру професійно-технічої освіти в Одеській області, надає можливість педагогічному колективу застосовувати STEM технології ще більш якісно, а здобувачам освіти отримувати знання та навички цікаво та сучасно.

Юлія Миколаївна особливу увагу звернула на те, що використання сучасних мультимедійних та інтерактивних технологій дозволяють впроваджувати елементи STEM на уроках, а також при дистанційному навчанні.

В своїй презентації викладач розповіла про застосунки, якими користується під час підготовки та проведення уроків: мобільний додаток 3D графіка GeoGebra, який дозволяє самостійно створювати перерізи та знаходити точки перетину та геометричні побудови в 3D, зберігати та ділитися своїми результатами, для урізноманітнення дистанційного навчання, чудово підійде Quizizz, для актуалізації або рефлексій знань найбільше подобається використовувати онлайн сервіс Мentimeter,  за допомогою якого можна провести опитування, голосування або вікторину. Для виконання проектів використовує програму Tinkercad – це безкоштовна колекція програмних онлайн-ресурсів яка є лідером у сфері програмного забезпечення для 3D проектування, розробки анімації і графіки.

Використання сучасних мультимедійних та інтерактивних технологій у викладанні математики дозволяє підвищити наочність і ергономіку сприйняття навчального матеріалу, що позитивно відбивається на навчальній мотивації та ефективності навчання. Надає більше можливостей зростанню висококваліфікованих працівників які мають вищий рівень професійної майстерності розуміють суть наукових процесів галузі, можуть генерувати та втілювати в життя власні ідеї.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області  вдячний Антонюк Ю.М.  та керівництву ДНЗ «Ананьївський професійний аграрний ліцей» за бажання та вміння ділитися здобутками.

 

Опубліковано у Загальноосвітня підготовка, Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *