ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВОГО ІНСТРУМЕНТАРІЮ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ, ЙОГО МОЖЛИВОСТІ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

19 червня  2024 року відбулося онлайн засідання обласної методичної секції педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з підготовки службовців.

На засідання були запрошені викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання з професій: оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, оператор комп’ютерного набору, обліковець з реєстрації  бухгалтерських даних, офісний службовець (бухгалтерія), секретар керівника  (організації, підприємства, установи), агент з постачання, діловод, асистент референта.

Тема вебінару: “Використання цифрового інструментарію в освітньому процесі, його можливості та особливості застосування”.

Відкрила вебінар та привітала учасників засідання  координатор заходу, методистка Навчально-методичного центру професійно – технічної освіти в Одеській області Шавга Світлана Вікторівна.

Спікери вебінару: Гребенькова Галина Володимирівна, методист ДНЗ “Одеський  центр професійно-технічної освіти”, голова секції. Тема  виступу: “Проблеми та виклики інтеграції цифрових технологій в освітній процес”; Возіян Любов Григорівна, майстер виробничого навчання, викладач спецдисциплін з професії “Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних” ДНЗ “Лиманський професійний аграрний ліцей”. Тема  виступу: “Використання цифрових технологій на уроках теоретичного та практичного навчання з професії “Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних””; Лисеменкова Сніжана Степанівна, старший майстер ДНЗ “Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського”. Тема виступу: “Цифрові інструменти для збору та обробки даних в дослідницькій діяльності учасників освітнього процесу”; Пархоменко Галина Іванівна, викладач спецдисциплін ДНЗ “Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського”. Тема виступу: “Гейміфікація як метод мотивації розвитку критичного мислення у здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти”.

Використання цифрових технологій в освітньому процесі є актуальною темою, оскільки їх застосування сприяє покращенню доступності та ефективності навчання. Завдяки цифровим технологіям здобувачі освіти можуть отримувати знання, використовуючи різноманітні інтерактивні інструменти, що дозволяє зробити процес навчання більш ефективним та забезпечує доступ до новітніх технологій та знань, що в свою чергу, забезпечує більш ефективне засвоєння матеріалу.

Спікери розповіли про ефективні методи використання програм, онлайн-ресурсів та платформ для підвищення якості навчання.

Для якісної підготовки здобувачів освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти заклади використовують цифрові інструменти:

– Google Classroom: це платформа для управління навчанням, яка дозволяє створювати класи, розподіляти завдання, оцінювати роботи та спілкуватися зі  здобувачами освіти.

– Zoom, Meet або Microsoft Teams: для відеоконференцій та онлайн-уроків.

– Padlet, Jamboard : віртуальні дошки для спільної роботи.

– Quizlet: інструмент для створення навчальних карток, ігор та тестів для поліпшення запам’ятовування матеріалу.

На уроках теоретичного навчання  з бухгалтерського обліку використовуються комп’ютери для тематичного оцінювання, проводиться тестування в комп’ютерній програмі MY TEST, також використовуються для тестів Інтернет платформи: На урок та Всеосвіта.

Для бухгалтерських розрахунків використовується програма, що входить в пакет Microsoft Office – Excel. Це дуже зручна програма, в якій створюються таблиці і за допомогою формул йде нарахування заробітної плати тощо.

Практичні навички здобувачі освіти отримують користуючись бухгалтерською програмою “M.E.Doc”.

Використання таких платформ як  Google Forms та Wizer сприяє активізації навчального процесу, залучає здобувачів освіти до уроку, стимулює їхню творчу активність та розвиває критичне мислення.

Усі презентації про цифровий інструментарій та його можливості в освітньому процесі розміщені нижче.

У обговоренні взяла участь методист ДНЗ “Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського” Лопакова Олена Миколаївна, яка поділилась з присутніми, як у закладі використовується   Інтернет платформа Всеосвіта.

Вебінар був дуже корисним!

Педагогічні працівники суттєво підвищили рівень володіння цифровими технологіями, пристосувалися ефективно їх реалізовувати.

Захід відбувся в творчій, доброзичливій атмосфері. Учасники обговорили актуальні проблеми з підготовки кваліфікованих робітників- службовців.

Закрили засідання обласної методичної секції побажаннями здоров`я, успіхів у роботі у цей непростий час, миру та злагоди.

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює подяку усім спікерам та учасникам заходу за активну участь у проведенні засідання.

Бажаємо всім міцного здоров`я, творчих здобутків, мирного неба та перемоги Україні.

Матеріали заходу: https://www.canva.com/design/DAGH0c1BcBU/LTTmDRFRfAHJki4j1p5sZw/edit?utm_content=DAGH0c1BcBU&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton
https://www.canva.com/design/DAGIgjciI-k/IOMxY72LIpW-x3YrpGt_tw/edit?utm_content=DAGIgjciI-k&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton
https://drive.google.com/drive/folders/1A5icNaifGkAgDcLvJ7evJMejdsOcCPGV?usp=sharing
Опубліковано у Новини, Професійна підготовка. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *