Відповідно до річного плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області відбувся круглий стіл з викладачами природничих дисциплін на тему: «Сучасні освітні технології, орієнтовані на розвиток особистості здобувачів освіти».
Захід було організовано у форматі вебінару.
Метою круглого столу стало обговорення сучасних підходів до викладання природничих дисциплін із використанням інноваційних технологій, інтерактивних методів та цифрових інструментів, які сприяють розвитку критичного мислення, самостійності та творчості здобувачів освіти.
Програма заходу включала цікаві та інформативні виступи. Почав роботу і привітав учасників Шатохін Борис Ілліч, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області.
Хвоїна Любов Сергіївна, викладач біології і екології ДНЗ «Ісаєвський ПАЛ», виступила з презентацією «Використання сучасних освітніх технологій на уроках біології і екології». Доповідач поділився досвідом впровадження технологій, які сприяють глибшому розумінню природничих явищ і екологічних проблем, підвищують інтерес до її уроків.
Гулак Марина Віталіївна, викладач фізики і астрономії ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» підготувала справжній майстер-клас з теми «Використання інтерактивних технологій у викладанні фізики: шлях до розвитку критичного мислення і самостійності здобувачів освіти». Було акцентовано увагу на інтерактивних методах, що допомагають учням засвоїти та унаочнити вивчення складних тем, розвивати вміння аналізувати.
Петренко Олена Анатоліївна, викладач математики ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» продемонструвала «Цифрові інструменти у викладанні математики: створення інтерактивного навчального середовища». Доповідач розповіла про використання сучасних цифрових платформ і програм, які роблять навчання математики більш цікавим і доступним.
Сметанюк Алла Володимирівна, викладач біології і екології, хімії ДПТНЗ «Одеський професійний ліцей технологій та дизайну», виступила з темою «STEM-освіта на уроках біології і екології». Було розглянуто практичні аспекти впровадження STEM технологій, які поєднують різні дисципліни для розвитку комплексного мислення учнів.
Лукʼянова Олена Василівна, викладач хімії та біології і екології ДНЗ «Одеський центр ПТО» «Нестандартні форми закріплення та перевірки знань з використанням ІКТ». Доповідач продемонструвала власні методи використання сучасних онлайн-інструментів (Google Forms, Quizizz, Canva, Edpuzzle).
«Сучасні освітні технології, орієнтовані на розвиток особистості здобувачів освіти на уроках природничих дисциплін» – такою була тема доповіді Іванченко Тетяни Олександрівни, викладача хімії ВСП «Березівське вище професійне училище Національного університету «Одеська політехніка». Свій виступ вона присвятила тому, щоб ознайомити колег з MozaiK Education – це інтерактивна платформа, яка дозволяє створювати та використовувати навчальні модулі, шо містять текстову, графічну та відеоінформацію, а також інтерактивні завдання та ігри. MozaiK Education є потужним інструментом для підвищення мотивації здобувачів освіти та забезпечення наочності під час навчання.
У підсумках було наголошено на важливості інтеграції інновацій у навчальний процес для підвищення його якості та ефективності.
Учасники заходу висловили вдячність за організацію вебінару та відзначили практичну цінність представлених матеріалів. Відмітили, що ми маємо велике різноманіття онлайн-інструментів, і комбінуючи їх у своїй роботі можна утримувати інтерес до навчання на високому рівні. Подібні заходи сприяють професійному зростанню педагогів і впровадженню нових підходів у навчальний процес.
Навчально-методичний центр ПТО в Одеській області продовжує працювати над створенням умов для підвищення професійної майстерності викладачів, обміном передовим педагогічним досвідом і модернізації освітнього процесу.
Матеріали вебінару тут.