Засідання обласної методичної секції педагогічних працівників ЗП(ПТ)О професій аграрної галузі

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області, 23 грудня 2024 року відбулося засідання методичної секції педагогічних працівників ЗП(ПТ)О професій аграрної галузі у форматі вебінару. Тема вебінару: «Формування професійних компетентностей шляхом використання сучасних виробничих технологій в аграрному господарстві».

Олена Морозова, методист НМЦ ПТО в Одеській області, відкрила вебінар, привітавши учасників та окресливши основні напрями обговорення формування професійних компетентностей здобувачів освіти в аграрному секторі, які набувають стратегічного значення, тому що саме аграрна галузь є однією з ключових для економіки України. Крім того, у сучасних умовах глобалізації та швидкого розвитку технологій професійна підготовка кваліфікованих працівників повинна відповідати не лише вимогам часу, але й передбачати майбутні виклики.

Роман Огінський, завідувач Кодимським територіально відокремленим спеціалізованим відділенням Північного центру професійної освіти представив доповідь, в якій розповів про розвиток професійних компетентностей майбутніх працівників аграрного сектору засобами інтерактивних технологій. Він звернув увагу на позитивний вплив інтерактивного навчання на розвиток професійних компетентностей здобувачів освіти.
Микола Захарченко, заступник директора з навчально виробничої роботи ДНЗ “Подільський професійний ліцей” поділився досвідом впровадження державних стандартів освіти (ДСО) на компетентнісній основі. Він акцентував увагу на важливості формування професійного інтересу у здобувачів освіти шляхом практичних занять та впровадження новітніх технологій.

Про впровадження новітніх технологій на уроках виробничого навчання розповів Юрій Горобцов майстер виробничого навчання ДНЗ “Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище”. Він розповів про практичний досвід використання сучасної техніки та технологій у підготовці трактористів-машиністів.
Олександр Давидов, майстер виробничого навчання ДНЗ “Арцизький професійний аграрний ліцей”, поділився досвідом впровадження сучасних виробничих технологій у навчальний процес, застосування у виробничій та навчальній практиках соціальних мереж на прикладі Instagram. Він наголосив на важливості практичних занять та стажувань на базі передових аграрних підприємств.

Далі про впровадження цифрових технологій у навчальний процес розповів Вадим Дудич, майстер виробничого навчання ДНЗ “Ананьївський професійний аграрний ліцей”. Він представив приклади використання онлайн-інструменту графічного дизайну Canva, штучного інтелекту та інших цифрових інструментів для підготовки та проведення занять з майбутніми кваліфікованими робітниками.
Костянтин Тенінгольц, майстер виробничого навчання ДНЗ “Лиманський професійний аграрний ліцей”, представив доповідь про новітні технології у слюсарній справі. Він підкреслив важливість впровадження нових методів обробки металу для підвищення якості підготовки фахівців.

Цікаву доповідь про важливість знань агроекології в трудовій діяльності майбутніх кваліфікованих робітників-аграріїв та методах навчання з цього предмету, зробив Олександр Боговик, викладач спецдисциплін ДНЗ “Одеський центр професійно-технічної освіти”.
На засіданні було обрано голову методичної секції педагогічних працівників ЗП(ПТ)О професій аграрного напряму Огінського Романа, завідувача Кодимським територіально відокремленим спеціалізованим відділенням Північного центру професійної освіти, який координуватиме подальшу роботу педагогічних працівників аграрної галузі.

Засідання секції у форматі вебінару пройшло на високому рівні, з активною участю всіх учасників. Учасники обмінялися досвідом, представили успішні практики та окреслили напрямки для подальшого розвитку аграрної освіти.

Навчально-методичний центр дякує спікерам за якісні та змістовні доповіді, які повністю розкрили тему засідання. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю та впровадження інноваційних підходів у професійну підготовку фахівців аграрного сектору.
Дякуємо за відданість та прагнення до розвитку, що робить наше професійне середовище сильнішим і ефективнішим!

Матеріали вебінару ТУТ

Опубліковано у Новини, Професійна підготовка. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *